Colorado State

Saturday, August 22, 2020 Grand Junction, CO

Event Location

Junction Community Church
2867 Orchard Ave,
Grand Junction, CO 81501

 

 

Schedule

Registration: 8am
Athletes Meeting: 9:30am
Show Begins: 10am

Contact

Questions?
Dial: 951-801-2009
OR
Click: [email protected]

Registration

General Information

No Refunds!
Online Registration must be received two weeks prior to competition date to avoid $25 LATE FEE! This event is a Pro Qualifier!
Amateur Registration Fee Bundle Includes: Entry Fee $75, Testing Fee $75, and Processing Fee $5, Total $155. Additional Category $75
Contest includes all categories
All Day Ticket: $40 Backstage Pass: $60

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Host Hotel

The Grand Vista Hotel
2790 Crossroads Blvd, Grand Junction, CO 81506
(970) 241-8411

Spray Tanning

Shawn John
(801) 735-8584
[email protected]

This SQL Query has not been allowed by an Administrator.

RESULTS

Women's Results

FITNESS – KIDS (6-12)
Vanessa Butler – 1st Place

BODY QUEST
Renee Jeffers – 1st Place
Heather Martin – 1st Place
Angela Mcinturff – 1st Place

SWIMSUIT MODEL – OPEN
Kristyn Hall – 1st Place
Heather Martin – 3rd Place
Elisa Murillo – 2nd Place

INK/TATTOO
Teri Thrillkill – 1st Place

SPORTS MODEL – NOVICE
Samantha Kuether-Noble – 1st Place

SPORTS MODEL – OPEN
Danielle Bouldin – 1st Place P/Q
Inna Butler – 2nd Place
Talene Edgar – 3rd Place
Renee Jeffers – 4th Place

EVENING GOWN
Heather Martin – 1st Place

PHYSIQUE – GRAND MASTERS (50-59)
Beth Wright – 1st Place

PHYSIQUE – OPEN
Kristyn Hall – 3rd Place
Ashleigh Seely – 2nd Place
Beth Wright – 1st Place P/Q Best Presentation

FIGURE CLASSIC
Heather Orr – 1st Place

INBA ANGELS
Kristyn Hall – 4th Place
Misty Osmundsen – 3rd Place
Christalin Thompson – 1st Place P/Q
Inna Butler – 2nd Place

FIGURE – MASTERS (40-49)
Jennifer Arpke – 2nd Place
Amber Conners – 3rd Place
Michelle Blevins – 1st Place P/Q

FIGURE – GRAND MASTERS (50-59)
Beth Wright – 1st Place

BODYBUILDING – OPEN
Amber Conners – 1st Place

FIGURE – NOVICE
Jennifer Arpke – 1st Place
Marcia Steed – 2nd Place

FIGURE – OPEN (SHORT)
Jennifer Arpke – 3rd Place
Michelle Blevins – 1st Place
Inna Butler – 2nd Place
Amber Conners – 4th Place

FIGURE – OPEN (TALL)
Ashleigh Seely – 2nd Place
Marcia Steed – 3rd Place
Beth Wright – 1st Place INBA Shield 

BIKINI DIVAS – TEEN (13-19)
Celesta Steed – 1st Place

BIKINI DIVAS – JR MASTERS (35-39)
Misty Osmundsen – 1st Place

BIKINI DIVAS – MASTERS (40-49)
Teri Thrillkill – 1st Place

BIKINI DIVAS – OPEN
Danielle Bouldin – 1st Place P/Q
Talene Edgar – 4th Place
Misty Osmundsen – 5th Place
Christalin Thompson – 2nd Place
Celesta Steed – 3rd Place

Men's Results

MINI BODYBUILDING
Leonidas Haynes – 1st Place
Christian Haynes – 1st Place

SPORTS MODEL – NOVICE
Jose Fuentes Gonzalez – 1st Place

BEACH BODY 
Zachary Fox – 2nd Place
Justin McDonald – 1st Place

INK/TATTOO 
Jose Fuentes Gonzalez – 1st Place

MEN’S BODYBUILDING – MASTERS (40-49)
Anthony Bouldin – 1st Place

MEN’S BODYBUILDING – NOVICE
Nico Rodriguez – 1st Place

MEN’S BODYBUILDING – OPEN
Anthony Bouldin – 1st Place P/Q

MEN’S FORMAL WEAR
Jose Fuentes Gonzalez – 1st Place

CLASSIC PHYSIQUE – GRAND MASTERS (50-59)
Hank Perry – 1st Place

CLASSIC PHYSIQUE – OPEN
Rashod King – 3rd Place
Justin McDonald – 1st Place P/Q Best Poser
Nico Rodriguez – 2nd Place P/Q Most Muscular

MEN’S PHYSIQUE – NOVICE
Zachary Fox – 1st Place
Jose Fuentes Gonzalez – 2nd Place

MEN’S PHYSIQUE – OPEN
Zachary Fox – 2nd Place
Cole Uhlig – 1st Place P/Q

Shop apparel and get 20% off! Use promo code INBAPNBA