Arizona Shredder

Saturday, October 26, 2019 Surprise, AZ

Event Location

Willow Canyon High School
17901 W Lundberg Street
Surprise, AZ 85388

Schedule

Athletes Meeting:
10am
Prejudging: 12pm
Main Show: 5pm

Contact

Questions?
Dial: 951-801-2009
OR
Click: [email protected]

Registration

General Information

NO REFUNDS!
 
Amateur Registration Fee Bundle Includes: Entry Fee $80, Testing Fee $75, and Processing Fee $5, Total $160
Prejudging $25, Main Show $35, Backstage ALL DAY V.I.P $70
 
Pros & Amateur Overalls qualify for the Natural Olympia 2019!

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Host Hotel

Comfort Inn & Suites Surprise
13337 West Grand Avenue
Surprise, AZ 85374

Group Code:  INBA
$89.95 per night + tax – Includes Breakfast
October 25th & 26th
Please call to reserve your room:  623-544-6874
Any questions, ask for Rache

Spray Tanning

https://www.facebook.com/sunnygirlspraytancompteam1/

(520)954-5367

Hair & Make-Up

Please contact Sunny Girl Spray Tan
(520)954-5367

This SQL Query has not been allowed by an Administrator.

Results

Women's Results

Body Quest
Angela Mcinturff – 1st Place

INBA Angels
Kathyryn Ball Hackbarth – 1st Place (PQ)
Toni Miller – 2nd Place

Women’s B/B – Masters (40-49)
Yadira Caflisch – 1st Place

Women’s Physique – Masters (40-49)
Veronica Ochoa – 1st Place

Figure – Masters (40-49)
Veronica Ochoa – 3rd Place
Allison Perkins – 1st Place (PQ)
Michelle Blevins – 2nd Place

Figure – Open
Michelle Blevins – 3rd Place
Ester Hernandez – 2nd Place
Allison Perkins – 1st Place (PQ)
Candace Jay – 4th Place

Bikini Divas – Grand Masters (50-59)
Ingrid Ortman – 1st Place

Bikini Divas – Novice
Coty Dilldine – 1st Place

Bikini Divas – Open
Kathyryn Ball Hackbarth – 1st Place (PQ)
Coty Dilldine – 2nd Place

Men's Results

Men’s B/B – Masters (40-49)
Roland Martinez – 1st Place (PQ, Overall)
Anthony Bouldin – 2nd Place

Men’s B/B – Grand Masters (50-59)
Roland Martinez – 1st Place

Men’s B/B – Ultra Masters (60-69)
Perky Amphlett – 1st Place (PQ)
Edward Delorenzo – 2nd Place
Tracey Teitelbaum – 3rd Place

Men’s B/B – Super Ultra Masters (70-79)
Edward Delorenzo – 1st Place
Joseph Sampson – 2nd Place

Men’s B/B – Novice
Anthony Bouldin – 2nd Place
Aaron Hannenmann – 1st Place

Men’s B/B – Open
Remeco Bose – 2nd Place (PQ)
Edward Delorenzo – 5th Place
Brian Lorenz – 3rd Place
Alexander Malinovskiy – 1st Place (PQ)
Gaston Torres – 6th Place
Aaron Hannenmann – 4th Place

Classic Physique – Masters (40-49)
Rhett Crosby – 1st Place

Classic Physique – Grand Masters (50-59)
Roland Martinez – 1st Place

Classic Physique – Open
Roland Genesy – 3rd Place
Jimmy House – 1st Place
Brian Lorenz – 4th Place
Tobin Short – 2nd Place

Men’s Physique – Jr Masters (35-39)
Jeremy Fox – 1st Place

Men’s Physique – Masters (40-49)
Rhett Crosby – 1st Place

Men’s Physique – Grand Masters (50-59)
Tom Keyburn – 2nd Place
Tracy Teitelbaum – 1st Place

Men’s Physique – Ultra Masters (60-69)
Tracy Teitelbaum – 1st Place

Men’s Physique – Novice
Brandon Kimball – 2nd Place
James Rivas – 1st Place

Men’s Physique – Open
Chad Bullett – 2nd Place (PQ)
Jeremy Fox – 1st Place (PQ)
Brandon Kimball – 3rd Place

Event Pictures