Arizona Copper Classic
Saturday, March 11, 2017 Sierra Vista, AZ
Event Location
Buena High School
5225 Buena School Blvd.
Sierra Vista, AZ 85635
Schedule
Prejudging: 9:30 am
Main Show: 5:00 pm
Contact
Questions?
Dial: 520-378-2461
OR
Click: www.CopperClassic.com
General Information
Day(s)
:
Hour(s)
:
Minute(s)
:
Second(s)
Results
Fitness Model
1st Place Sonia Allen
2nd Place Heidi Reeves
Ms. Teen Bikini- (13-16)
1st Place Olivia Anderson
Ms Bikini Teen - (17-19)
1st Place Sabrina Babbitt
2nd Place Alejandra Santan
Teen Male- (13-16)
1st Place Luke Egan
Men's Physique- Grand Masters (50-59)
1st Place Johnyne Blair
Men's Physique- Novice (Short)
1st Place Johnyne Blair
2nd Place Robert Diaz
Men's Physique- Novice (Tall)
1st Place Marcelo Wheeler
2nd Place Brent Madden
3rd Place Nick Pehrson
Men's Physique- Open (Short)
1st Place Johnyne Blair
2nd Place Robert Diaz
Men's Physique- Open (Tall)
1st Place Marcelo Wheeler
2nd Place Brent Madden
3rd Place Nick Pehrson
Ms Physique- Novice
1st Place Marlou Sponhower
Ms Figure- Novice (Short)
1st Place Chrissy Woodson
2nd Place Veronica Ochoa
3rd Place Janey Hoag
4th Place Dominique Navarro
5th Place Marisa Sandoval
Ms Figure- Novice (Tall)
1st Place Ashley Sailor
Ms Figure- Jr. Masters (35-39)
1st Place Chrissy Woodson
2nd Place Heidi Reeves
3rd Place Chantel Aceves
Ms Figure- Masters (40-49)
1st Place Tiffany Santa Maria
2nd Place Veronica Ochoa
3rd Place Marlou Sponhower
Men's Bodybuilding - Jr. Masters (35-39)
1st Place Timothy Greene
Men's Bodybuilding - Grand Masters (50-59)
1st Place Gary Nix
2nd Place William Lacey
Men's Bodybuilding - Novice
1st Place Brent Madden
2nd Place David Rodriguez
3rd Place Luke Egan
4th Place Nick Pehrson
5th Place Scott Raikonen
6th Place William Lacey
Ms. Figure- Open (Short)
1st Place Chrissy Woodson
2nd Place Heidi Reeves
3rd Place Chantel Aceves
Ms. Figure- Open (Medium)
1st Place Tiffany Santa Maria
2nd Place Janey Hoag
3rd Place Marissa Sandoval
Ms. Figure- Open (Tall)
1st Place Marlou Sponhower
2nd Place Ashley Sailor
Ms Bikini- Novice (Short)
1st Place Sabrina Babbitt
2nd Place Sonia Allen
3rd Place Alejandra Santana
4th Place Keri Manning
Ms Bikini- Novice (Tall)
1st Place Ashley White
2nd Place Katherine Ball
Ms Bikini Mamas
1st Place Monica Valenzuela
2nd Place Keri Manning
Ms Bikini- Masters (40-49)
1st Place Veronica Ochoa
Men's Bodybuilding - Open (Short)
1st Place Roland Bracamente
2nd Place Timothy Greene
3rd Place David Rodriguez
Men's Bodybuilding - Open (Medium)
1st Place Nathan Pec
2nd Place Silviano Maes
3rd Place Greg Blacklock
Ms Bikini- Open (Short)
1st Place Sabrina Babbitt
2nd Place Monica Valenzuela
3rd Place Chantel Aceves
Ms Bikini- Open (Tall)
1st Place Ashley White
2nd Place Katherine Ball
Men's Bodybuilding- Open (Tall)
1st Place Brent Madden
2nd Place Nick Pehrson
3rd Place Scott Raikkonen
4th Place William Lacey